Tartışmalar

Tartışma bölümünün amacı sorunları tespit etmektir. Bu bölümde ilçenizde yaşanan ve çözümü yerel yönetimlerce gerçekleştirilebilecek sorunları dile getirebilirsiniz. Sorunlara ilişkin yapılan paylaşımlarla ilçedeki başka yurttaşların da aynı ya da benzer sorunları yaşayıp yaşamadığını, sorunların temelinde yatan nedenlerin neler olduğunu tartışabilirsiniz. Bu bölümde:

 •  Aşağıdaki adımları izleyerek yeni bir tartışma başlatabilirsiniz:

 1. Yeni bir tartışma başlatmadan önce Bir Tartışma Başlatmakla İlgili Tavsiyeler'i okumanızı öneririz. 
 2. “Bir Tartışma Başlat” butonuna tıklayın.
 3. “Tartışma Başlığı” kısmına, başlatmak istediğiniz tartışmanın konusunu kısa ve net bir şekilde yazın. Daha önce aynı kelimeler kullanılarak oluşturulmuş tartışmalar varsa, bu kutucuğu doldururken aşağıda otomatik olarak listelenir. Eğer ilgili konuda bir tartışma mevcutsa, yeni bir tartışma başlatmak yerine mevcut tartışmaya katılmayı tercih edebilirsiniz. 
 4. “İlk Tartışma Metni” kısmına, tartışmak istediğiniz konunun açıklamasını yazabilirsiniz. Bu kutucuğun üst kısmında bulunan görev çubuğundaki ikonlarla metninizi düzenleyebilir ve Platform içindeki sayfalara link verebilirsiniz. 
 5. “Etiketler” kısmına tartışmanızın kapsadığını düşündüğünüz konu etiketlerini virgül (,) ile ayırarak yazabilirsiniz. Bu aşamada Platformun mevcut etiketlerini kullanabilir veya kendi etiketlerinizi oluşturabilirsiniz. 
 6. Son olarak Kullanım Koşulları ve Üyelik Sözleşmesi’ni kabul ettiğinize dair kutucuğu işaretleyip altındaki “Bir Tartışma Başlat” butonuna tıkladığınızda, yeni bir tartışma başlatmış olursunuz. 
 • Başlattığınız bir tartışmada, başlığına tıklayarak görüntülediğinizde sağ tarafta bulunan “Düzenle” butonuna tıklayarak, değişiklik yapabilirsiniz. “Katılıyorum” ve “Katılmıyorum” butonları üzerinden 50 adet değerlendirme alan tartışmalar, yeniden düzenlenemez. 

 • Ana sayfanın sağ üst köşesinde yer alan arama motorunu kullanarak, daha önce sizi ilgilendiren bir konuda tartışma başlatılıp başlatılmadığını kontrol edebilirsiniz. Eğer ilgili konuda bir tartışma mevcutsa, yeni bir tartışma başlatmak yerine mevcut tartışmaya katılmayı tercih edebilirsiniz. 

 • “Gelişmiş Arama” özelliğini kullanarak mevcut tartışmalar içinde daha detaylı bir arama yapabilirsiniz. Bu alanda anahtar kelime ile aramayı tarihe göre filtrelemek mümkündür.

 • Diğer kullanıcılar tarafından başlatılmış olan tartışmalara yorum yazabilirsiniz.

 • Diğer kullanıcılar tarafından başlatılmış olan tartışmaları “Katılıyorum” / “Katılmıyorum” butonlarını kullanarak değerlendirebilirsiniz. Kullanıcıların en çok katıldığı tartışmalar, Tartışmalar bölümünün ana sayfasında ön plana çıkacaktır. 

 • Diğer kullanıcılar tarafından yapılmış olan yorumlara cevap yazabilirsiniz.

 • Diğer kullanıcılar tarafından yapılmış olan yorumları “Katılıyorum” ve “Katılmıyorum” butonlarını kullanarak değerlendirebilir, en yararlı olanların seçilmesinde yardımcı olabilirsiniz. 

 • Sayfanın sağında yer alan “Trend” kısmında, kullanıcılar tarafından en çok bahsedilen konuları görebilirsiniz. 

 • İlgili butonlara tıklayarak tartışmaları “En Aktif”, “En Yüksek Puanlı” ve  “En Yeni”den başlayarak sıralayabilirsiniz. 

 • “Hesabım” sayfasında “Tavsiyeler”in altında yer alan “İlgimi çekebilecek tartışmaları göster” kutucuğunu işaretlerseniz, “Tartışmalar” sayfasındaki “Tavsiyeler” bölümünde, takip ettiğiniz öneriler baz alınarak, size tavsiye edilen tartışmaları görebilirsiniz.

 • Bir tartışma sayfasında yer alan “Paylaş” bölümündeki Twitter ve Facebook ikonlarına tıklayarak, bu tartışmayı sosyal medyada paylaşabilirsiniz. 

 • Bir tartışma sayfasında “Buna göre sırala” filtresini kullanarak, o tartışmaya yapılmış olan yorumları kullanıcıların katılımına veya tarihe göre sıralayabilirsiniz.