Tartışmalar simgesi

Tartışmalar

Altyapının yokluğu

  1 yorum  •  2021-08-18  •  ouzhanpekdemir

Mustafa Kemal Paşa mahallesinde ev interneti için kablolu bağlantı için DSL bağlantısı dahi yok fiberi bıraktık DSL BAĞLANTI YOK bölgede altyapının hiç var olmayışı çok ilginç daha dün kurulmadı bu semt

Katılmıyorum 50%
Hiç oy yok

Kaldırımlar...

  1 yorum  •  2021-08-18  •  sedatgrsoy

İlçemizin ana cadde üzerindekiler dışında kalan diğer kaldırımları maalesef çok işlevsiz. 

İnsanlarımız ara sokaklarda bulunan kaldırımlardan elinde pazar poşetleriyle veya bir çocuk arabası ile yürüyemiyor. Sebebi, zaten dar olan kaldırımların tam ortasında bulunan ağaçlar. Bu ağaçları hangi akla hizmet ise, zamanında tam da kaldırımların ortasına gelecek şekilde dikmişler, veya zamanla kaldırımlar yapıldıkça ortada kalmış. Bu ağaçlar ile beraber tüm kaldırımlara düzenleme yapılmalıdır.

Katılmıyorum 0%
6 oy

Sokaklar asfalt mı olmalı yoksa parke taşı mı?

  2 yorum  •  2021-08-19  •  koray doganurbarli

Avcılar'ın ara sokaklarının çoğu parke taşı. Sizce ara sokaklar parke taşı olarak mı kalmalı yoksa asfalta mı dönülmeli?

Katılmıyorum 20%
3 oy

Çöp konteyner Yetersizliği

  Yorum yok  •  2021-12-06  •  selimyesilcinar

Mahallemizde sayıca az olan konteynerler sebebiyle sokağımızdaki çöpler çok fazla birikiyor ve sokak hayvanları onları dağıtıyor. Hem biz mahalle sakinlerini hem de hayvanların sağlığını tehdit eden bu konuda önlem alınmasını istiyoruz.

Katılmıyorum 0%
2 oy

Otopark sorunu...

  Yorum yok  •  2021-08-18  •  sedatgrsoy

İlçemizin çeşitli yerlerinde irili ufaklı otoparklar mevcut. Ancak nüfusumuz yoğunlaştıkça ve bu nedenle de araç sayılarının da artmasından kaynaklı, bazı sokak ve caddelerde insanlar mecburen araçlarını sokak içlerine ve hatta kaldırımlara park etmek zorunda kalıyor. 

Daha önce defalarca belediyenin hem sosyal medya hesaplarından hem de internet sitesinden teklifte bulundum. Her yeni yapılan binaya otopark şartı getirilmesi konusunda. Bildiğim kadarıyla kanuni zorunluluk da var. Ancak duyumlarıma göre, müteahhitler otopark yapmak yerine belediyeye bu konu için para yatırıyorlarmış. Halihazırda binalar da yenilenirken otopark sorunu hakkında belediyenin acilen bir çalışma yapması gerekmektedir.

Katılmıyorum 0%
5 oy

AVCILARIN GİRİŞİNDEKİ OTOPARK KALDIRILIP PARK YAPILSIN YEŞİL ALAN OLSUN

  4 yorum  •  2021-08-16  •  ademtopu

2004 YILINDAN BERİ MERKEZ MAHALLESİNDE YIKILAN STADIN KARŞISINDA OTURUYORUM STADI YIKIP DÜZGÜN BİR  ZEMİN ÇALIŞMASI YAPMADAN TOZ TOPRAK İÇİNDE OTOPARKA ÇEVRİLDİ YIKILAN STADIN ALTINDA BULUNAN OTOBÜS FİRMALARININ YAZIHANELERİNİ AMBARLIDA MİNİ OTOGARA GÖNDERDİLER VE BU OTOGAR OLAYI SEÇİM VADİ İDİ NE YAZIK Kİ FAZLA BİR ZAMAN GEÇMEDEN O FİRMALAR GERİ GELDİ TABİKİ KARIŞIKLIĞI İLE BERABER MERKEZDE BİRTANE ÇOCUKLARIN OYNAYABİLECEĞİ VE BİZLERİN SPOR VB AKTİVİTE YAPACAĞI YER YOK BUNU BIRAK KALDIRIMDA YÜRÜYEMEZ HALE GELDİK ACABA BİR SONRAKİ SEÇİMDE NASIL BİR SÖZ VERİLECEK MERAKLA BEKLİYORUM HER YER TOZ TOPRAK SAYIN BAŞKAN CİVAR YERLERİ GEZMEK GÜZEL LÜTFEN MERKEZ MAHALLESİNİN DE BİR HALİNE BAKIN ÇOCUKLARIMIZ OKUL YOLUNDA KAMYONLARAMI MİNİBÜSLEREMİ DİKKAT ETSİN İŞAATLARIN ÖNÜNDEN GEÇERKEN KAFALARINA MI DİKKAR ETSİN  

KISACASI YIKILAN STAD YEŞİL ALAN YAPILSIN OKULLARIN AÇILMASINA ÇOK AZ ZAMAN KALMIŞ OKUL YOLU CİDDİ ANLAMDA TRAFİK DÜZENLEMESİ YAPILSIN AYRICA MİNİ OTOGAR TEKRAR ÇALIŞSIN KOCA OTOBÜS SERVİSLERİNİN MERKEZDE TRAFİĞİ VE GÜRÜLTÜSÜ ÇOK CAN SIKICI OKUL YOLU ÇOCUKLARIMIZ İÇİN ÇOK TEHLİKELİ 

Katılmıyorum 0%
8 oy

Tartışmalar hakkında

Tartışma bölümünün amacı sorunları tespit etmektir. Bu bölümde ilçenizde yaşanan ve çözümü yerel yönetimlerce gerçekleştirilebilecek sorunları dile getirebilirsiniz.

Sorunlara ilişkin yapılan paylaşımlarla ilçedeki başka yurttaşların da aynı ya da benzer sorunları yaşayıp yaşamadığını, sorunların temelinde yatan nedenlerin neler olduğunu tartışabilirsiniz. Yeni bir tartışma başlatabileceğiniz gibi, mevcut tartışmalara Katılıyorum / Katılmıyorum butonlarını kullanarak veya yorum yaparak katılabilirsiniz.

Bunu yapmak için Dijital Demokrasi Platformu 'na kayıt olmanız yeterli. Detaylı bilgi için Yardım sayfasını ve Sıkça Sorulan Sorular’ı inceleyebilirsiniz.